Polowania na dzikie zwierzęta – co powinien wiedzieć łowca?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już zaczynającym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Użyj tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Dbaj, by do ostatniej chwili pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Co jest zazwyczaj celem myśliwych?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to przeważnie te zwierzęta stają się priorytetem dla myśliwych. Zwierzęta te są niezwykle ostrożne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba ostrożnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także skuteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia typowo ludzkich dźwięków. planując polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu działań.

Jaki ekwipunek na polowanie?

Najlepszym dodatkiem jest lornetka. Będzie na pewno bardzo przydatna podczas wypatrywania zwierzyny , a także przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę jest w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł prowadzić obserwację jelenia z daleka. Można na nie polować indywidualnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w czasie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.