Piłkochwyty poprawią jakość rozgrywki

Każde boisko musi być bezpieczne zarówno dla grających, jak i osób postronnych. Zapewniają to piłkochwyty, które często montowane są niewłaściwie. Jak montować piłkochwyty? Czy dobrym pomysłem jest, aby kupić ten sprzęt sportowy w dowolnym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Błędy popełniane przy montowaniu piłkochwytów

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system traci stabilność. Przez to słupki mogą się przewrócić, będąc tym samym dużym zagrożeniem. Decydując się na piłkochwyty, dobrze jest postawić na dobrze wykonaną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale również odpowiednie napięcie siatki.

nowoczesne boisko z piłkochwytami

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby piłkochwyty spełniły swoje zadanie, warto mocować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach przytwierdzonych do gruntu. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Warto zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach niezwykle dużo sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest niezwykle zachęcająca do zakupu, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Dlatego warto zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które na pewno bardzo dobrze spełnią swoją rolę. Wydanie nieco większej kwoty na pewno niezwykle szybko zwróci się jakością, jaką oferują dobre piłkochwyty.

Źródło informacji: http://www.stempel-sport.pl/