Na czym polega praca hydraulika?

Jak zostać hydraulikiem?

Hydraulikiem może być każdy kto ukończył szkołę zawodową a także technikum o profilu hydraulicznym. Drugą opcją jest udanie się na kursy szkoleniowe, a kolejno zrobienie zajęć praktycznych u kwalifikowanego hydraulika. Dodatkowo, żeby móc świadczyć usługi hydrauliczne w 100%, chętny na zostanie hydraulikiem musi mieć uprawnienia do spawania i obsługi urządzeń ciśnieniowych. 

Wpis został napisany w ramach współpracy z firmą, STIS, świadczącej swoje usługi obszarze Warszawy i Pruszkowa. 

Jakie cechy charakteru powinien mieć hydraulik?

Kandydat na hydraulika powinien charakteryzować się precyzyjnością i przenikliwością. Przecież żadne z nas nie chciałby specjalisty, który niedokładnie zainstaluje kran lub marnie złączy rury i coś będzie nam kapać albo przeciekać.

Poza tym specjalista powinien umieć się dogadać i być cierpliwy, ponieważ jego obowiązkiem jest kontakt z drugą osobą. Kolejnymi cechami, jakie powinien posiadać hydraulik jest umiejętność kojarzenia faktów i przewidywania rezultatów swojej pracy. To ułatwi pracę specjalisty i zdecydowanie zminimalizuje ryzyko błędów.

Dobry hydraulik będzie terminowy i rzetelny, ale też będzie potrafił pracować w stresie i pod presją czasu. No i na koniec kluczowe – fachowiec ten powinien posiadać umiejętności techniczne, albowiem w pracy będzie wielokrotnie korzystał z narzędzi i elektronarzędzi. 

Usługi hydrauliczne coraz częściej świadczone są 24h na dobę. Możesz to zauważyć zwykle w dużych miejscowościach, takich jak Warszawa. Hydraulik pracujący w stolicy może spodziewać się zleceń także w godzinach nocnych. 

Kiedy możesz potrzebować usług hydraulicznych?

Hydraulika będziemy musieli zaangażować zawsze wtedy kiedy trzeba zamontować, podreperować albo odnowić centralne ogrzewanie, instalację kanalizacyjną i wodociągową. Jeżeli w Twoim budynku konieczne jest przeprowadzenie cyklicznego sprawdzenia rur, to też jest obowiązek specjalisty w zakresie hydrauliki.

Jeżeli więc z Twojego zlewu kapie, do grzejnika nie dopływa gorąca woda, albo chcesz kupić nowy sedes- to z całą pewnością hydraulik jest od tego, aby wykonać dla Ciebie taką usługę.

Dobrzy spece z dziedziny hydrauliki nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Jest to specjalizacja poszukiwana w Warszawie i każdej innej miejscowości oraz za granicą. W większych miastach jest to oczywiście opłacalna praca, ale weźmy pod uwagę, że wymaga ona kontaktu z ludźmi, dlatego wskazane jest, aby być kontaktowym, empatycznym i umieć dobrze udzielać porad klientom.