Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Bezsprzecznie transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki narodowej. Determinuje on to jak rozwija się gospodarka każdego regionu. Z tego właśnie powodu usługi transportowe, zarówno pomorskie czy podlaskie województwo są istotne. Zauważ, że jak nie ma możliwości dostarczenia surowców jak także wywozu gotowych już produktów, spowolni to działanie każdej hali produkcyjnej.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Łączna długość dróg ekspresowych i autostrad które są w województwie pomorskim to 169 km. Warto także dodać, że sieć dróg w pomorskim są rozwinięte. Czy wiesz, że ich długość sięgnęła aż 1,8 tys. km? To się przekłada na średnią gęstość rzędu dziesięć kilometrów na sto kilometrów kwadratowych jest to piąte miejsce w naszym kraju. Taka modernizacja dróg sprawiła, że ilość kolizji na drodze się zmniejszyła. Nie zapominajmy także, że samorząd województwa wspomaga gminy a także powiaty w modernizacji na drogach niższego szczebla.

Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Oprócz powyższego bardzo dobrze rozwinięta jest też kolej w województwie pomorskim, która ma 1,2 tys. km. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd poprawia się stan infrastruktury kolejowe. Samorząd województw pomorskiego, pierwszy w kraju postanowił wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest ona punktem zwrotnym zarówno w transporcie, a także rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Ludność z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto też wspomnieć, że bardzo prężnie rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego