Jaki garnitur wybrać – szyty czy na miarę?

Podczas zakupie garnituru zazwyczaj spodziewamy się, że będzie on służył nam co najmniej parę sezonów. Jest to strój, za który płacimy dość dużo, toteż mamy co do niego duże nadzieje. Garnitur powinien się odpowiednio prezentować i dobrze układać się naszym ciele. Tak więc warto zastanowić się nad wybraniem garnituru na miarę.

Jak przebiega proces szycia garniturów na miarę?

Garnitur szyty na miarę to skomplikowany cykl, na który składa się współpraca krawca i klienta. Żeby wyrób ostateczny był zgodny z przewidywaniami klienta, musi on konkretnie ustalić z wykonawcą swoje oczekiwania. Garnitur szyty na miarę istotnie odbiega swą klasą od tych dostępnych w sklepach. Nie tylko pozwala na dopasowanie kształtu do każdej sylwetki, ale daje także szersze alternatywy w kwestii selekcji tkaniny. Pamiętajmy o tym, że gustowny garnitur nie może być uszyty z sztucznego materiału. Najlepsza jest tkanina z wełny, która jest odpowiednia na każdą porę roku. W zależności od wydarzenia i zadania garnituru można wybrać przeróżne desenie i fasony.

Garnitur szyty na miarę Katowice – dla profesjonalnego wyglądu

Garnitur na miarę to właściwy wybór, ponieważ w garniturze chcemy poczuć się wyjątkowo i wyglądać dobrze. Garnitur szyty na miarę przez to, że jest dostosowany do naszej figury, będzie świetnie prezentował się na każdym. Gdy chcemy prezentować się profesjonalnie i gustownie nie powinniśmy dać przyzwolenia na garnitur, który jest zbyt mały lub za zbyt wielki. Krawiec zbierając szczegółowe wymiary i znając się na konstrukcji garniturów pozwoli nam doskonale poczuć się w uszytym przez niego garniturze. 

Źródło: Alhen – producent garniturów