Dobrze dobrany ubiór to połowa sukcesu w relacjach społecznych. Kiedy dobrze wyglądamy zyskuje na tym nasza pewność siebie oraz samopoczucie. Czysty i elegancki wygląd to także wyraz naszego szacunku dla drugiego człowieka. Elegancko dobrany garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny, a także może zakrywać pewne jej mankamenty. Garnitur na miarę to najlepsze rozwiązanie dla zwracających uwagę na dobrą prezencję facetów. A jak wygląda proces szycia(e) garnituru na miarę?
Co trzeba zmierzyć zanim zleci się szycie(a) garnituru?
Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, wskazane będzie wykonanie właściwych pomiarów. Krawiec, który będzie dla nas przygotowywał strój musi wiedzieć jaką długość ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) dolna część garnituru. Odpowiednie ściągnięcie miar to podstawa sukcesu – wszystko ma pasować perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach czy nogawkach.
Metoda według której zostaną pobrane wymiary zdefiniuje późniejszy wygląd garnituru. W związku z tym istotne jest aby wszystko zmierzyć bezbłędnie. Zbierając wymiary na garnitur trzeba uzbroić się w metr krawiecki(ą), osobę do pomocy i można zaczynać. Wszystkie elementy, które będą przedmiotem pomiaru powinny być zrelaksowane. Do pomiaru należy stanąć bez butów, najlepiej w samej bieliźnie. Najpierw mierzymy wzrost. Potem przechodzimy do dołu zbierając obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj szczególnie istotne jest aby nie robić zbędnych wdechów, które mogłyby zniekształcić pomiar. Następnie mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Trzeba pamiętać by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.
Dobrze widziane jest także dokonanie pomiaru aktualnie znajdujących się w garderobie ciuchów. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, trzeba wtedy skorygować uzyskany wynik pomiaru o określoną wartość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do nadgarstka. Podobnie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw musi kończyć się wraz z nadgarstkiem. Spodnie należy zmierzyć z dwóch stron: od zewnętrznej strony mierząc szew boczny, oraz od od wewnętrznej strony – od kroku do końca nogawki. Istotne jest również wskazanie rozmiaru kołnierza, w tym celu mierzymy obwód w dolnej części szyi.
Garnitur na miarę to również indywidualne dodatki
Zamówienie garnituru na miarę daje też posiadaczowi opcję personalizacji kostiumu. W zasadzie zleceniodawca bierze udział w całym procesie tworzenia odzieży. W kooperacji z producentem wybiera z jakiego materiału ma być uszyty garnitur. Ma także możliwość dopasowania w trakcie realizacji zamówienia różnych dodatków. Innymi słowy decydując się na garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać siebie poprzez niego. W takich okolicznościach jedynym limitem może być fantazja.
Kto wykonuje garnituru(y|ów) szytych na wymiar
Żeby garnitur był wykonany w należyty sposób i z poszanowaniem właściwej staranności, warto zwracać się do krawców doświadczonych. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z profesjonalistą i zwizualizować mu swoje wyobrażenie garnituru. W przypadku problemów z dokładnym pobraniem wymiarów zleceniobiorca z pewnością pomoże. Ogólnie rzecz ujmując warto podejść do tej kwestii z rozmysłem i znać swoje oczekiwania związane z gotowym produktem.