HDS czym jest? Czy potrzebne są uprawnienia HDS?

HDS jest to skrót wywodzący się z szeroko pojętej budowlanki. Te uprawnienia to podstawa wszystkich prac budowlanych, gdyż bez nich, nie byłoby możliwości transportowania maszyn różnego rodzaju, oraz materiałów budowlanych, bowiem nie wszystko jesteśmy w stanie przewieźć przy użyciu samochodu z przyczepą.

Czym w takim razie dokładnie jest HDS Kraków i jakie konkretnie musimy mieć uprawnienia by móc nic kierować?

HDS co to jest?

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Takie pojazdy posiadają nieograniczone możliwości, w zakresie przenoszenie wszelkiego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Prawie zawsze do transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, ponieważ duże gabaryty mogą stanowić dla ekipy ogromną przeszkodę,a nie na każdej budowie jest żuraw. Kolejny atut jest taki, że dzięki HDSom przewieźć można dosłownie każdą rzecz.

HDS ma dużo zastosowań, które pomagają ludziom z każdej dziedziny gospodarki.

Uprawnienia HDS

Aby móc prowadzić hydrauliczny dźwig samochodowy należy posiadać specjalne uprawnienia.

Kursy HDS uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów, co daje znacznie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS składa się z dwóch części – praktycznej a także teoretycznej. Następnie przechodzimy\ do egzaminu, który odbywa się pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Aby zacząć kurs należy:

  • mieć ukończony 18 rok życia
  • mieć prawo jazdy kategorii C
  • mieć prawidłowy wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, który potwierdzą badania lekarskie

Gdzie znaleźć usługi transportowe obejmujące HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław lub Warszawa są ogólnie dostępne. Transportowanie materiałów budowlanych na terenach dużych polskich miast, jest świetnie zorganizowany a dzięki temu istnieje opcja wynajęcia takich maszyn na potrzeby prac.

Wystarczy tylko dobrze zorientować na rynku, przeczytać na stronach internetowych opinie i tym sposobem znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb .