Czy piłkochwyty są aż takie ważne?

Szkolne boiska i orliki nieustannie są pełne młodych sportowców. Żeby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko powinno zostać przede wszystkim odpowiednio przygotowane. Nie obędzie się bez specjalnej powierzchni czy piłkochwytów. Nie każdy wie czym one dokładnie są i z jakiego powodu są one tak ważne. Jakie są główne informacje na temat piłkochwytów? Z jakiego względu powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie piłkochwytów?

Piłkochwyty – czym tak właściwie są?

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża oraz siatki konstrukcją, którą montuje się wokół boisk. Na rynku można znaleźć wiele rozmaitych wariantów i wielkości piłkochwytów. Głównym zadaniem piłkochwytu jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu nie wypadną one poza teren boiska czy orlika.

Z jakiego powodu piłkochwyty są tak ważne?

Nie każdy wie, że zamontowanie piłkochwytów jest bardzo ważne. Skutecznie zabezpieczają one zdrowie, a nawet życie dzieci korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się na przykład na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Dobrze jest pamiętać, że orliki nierzadko są otoczone domami lub blokami, a stale wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Jak znaleźć dobre piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty warto zwrócić uwagę na parę najważniejszych parametrów. Między innymi powinny być one odpowiedniego rozmiaru, gdyż tylko wtedy będą skutecznie zatrzymać nawet wysoko kopniętą piłkę. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uważa się od 6 do 8 metrów.

Co więcej, dobrze jest znaleźć odpowiedni piłkochwyt zależnie od zastosowania. Na niewielkich, domowych boiskach doskonale nadadzą się wolnostojące konstrukcje, które można przytwierdzić do ziemi dzięki specjalnym kotwicom. Przy większych piłkochwytach konieczne będzie wmurowanie w ziemię solidnych słupów.

Gdzie można kupić najwyższej jakości piłkochwyty?

Szukając piłkochwyty w żadnym wypadku nie powinno się pomijać też wybrania odpowiedniej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się wieloletnią wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko rozmaite warianty piłkochwytów, ale także rozmaite akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma gwarantuje także komfortową dostawę i montaż sprzętu.